Јирген Клоп најави промени во Ливерпул

1 min read

Ливерпул игра очајна сезона. Дебаклот од Реал Мадрид во Лигата на шампионите е досегашната кулминација на проблемите кои ги имаат црвените. Тренерот на оваа екипа Клоп знае дека се потребни промени, и тие ќе се случат на лето.

„Ќе направиме многу промени на лето. Знаеме дека ни е потребно тоа, ова лето мора да направиме нешто“, вели Клоп.

Тој не размислува за оставка, вели дека сака да продолжи да биде тренер на Ливерпул.

„Тука сум во Ливерпул, точно на местото каде што сакам да бидам. Да, точно на местото каде што сакам да бидам“. додаде Клоп.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Милан ќе гради нов стадион

Следно

Стефковски синоќа излезе на терен во Хиподром

Latest from Blog