Извршната директорка на НДИ, Стефани Раст во посета на Собранието

1 min read

Собранието денеска ќе го посети извршната директорка на НДИ, Стефани Раст.

Како што информираат од собраниската прес-служба, од 9:30 до 10:30 часот, Раст ќе има средба со претседателот на Собранието, Африм Гаши, а од 10:30 до 11:20 часот ќе има средба со пратеници на СДСМ – Јован Митрески, Оливер Спасовски, Сања Лукаревска. Од 14:15 до 14:45 часот ќе оствари средба со претставници на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски, Никола Мицевски.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Изгореа складишта за нафта во Ростовската област по напад со дронови

Следно

Жиру: Повредата на Мбапе остави белег во победата над Австрија

Latest from Blog