ИСКОРИСТЕТЕ ГО СОНЦЕТО – ни доаѓа големо разочарување, подгответе се и за студ!

1 min read

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините со појава на магла или ниска облачност, кои во текот на денот ќе се намалат.

Во Скопје претпладне со појава на магла или ниска облачност, кои во текот на денот ќе се намалат и ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Во недела времето ќе биде по котлините со појава на магла или ниска облачност, а во останатите подрачја сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во понеделник времето ќе биде претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, кон крајот на денот и во текот на ноќта со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Во вторник времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Попладне ветерот ќе го промени правецот во северен.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Гренел: Пукањњето во српските момчиња мора сите да го осудат

Следно

Зеленски: Германија направи значаен чекор напред

Latest from Blog