Инцидент во Скопје: Сообраќајка заврши со физичка пресметка и пуќање

1 min read

Расправија која се случила по сообраќајна несреќа во скопската населба Камник кај селото Синѓелиќ, завршила со пукање, соопшти полицијата.

– Р.Ф.(48) од Скопје пријавил дека во населба Камник во селото Сингелиќ, Скопско по претходно случена сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од него, и патничко моторно возило „Мерцедес“, управувано од Б.С., настанала расправија помеѓу учесниците во сообраќајната незгода, по што пријавителот и неговиот син Б.Ф.(22) биле физички нападнати од Б.С., Ј.С. и Т.С., кој притоа извадил пиштол и испукал еден куршум во воздух“, објави МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Суданските завојувани генерали се согласиле дa испратат свои претставници на преговори

Следно

Руски воз излетал од шините по експлозија во близина на границата со Украина

Latest from Blog

Почна?

„Интензитетот се зголемува ама ќе треба да мине прилично долго време,“ изјавил Подолјак, порачувајќи дека како