Икарди има четири понуди да се врати во Серија А

1 min read

Аргентинскиот интернационалец Мауро Икарди во дресот на Галатасарај постигна 10 гола и запиша седум асистенции оваа сезона. Турците се воодушевени, сакаат да ја продолжат соработката, но напаѓачот има други планови.

Како што пренесуваат медиумите на Апенините, Икарди има четири понуди да се врати во Серија А. За него се заинтересирани римските ривали Лацио и Рома, но исто така и Наполи.

Сите четири клуба што го посакуваат во своите редови за следната сезона би морале да ја платат сумата од 18 милиони евра што ја бара Пари Сен Жермен. Икарди е фудбалер на ПСЖ кој како позајмен игра во тимот на Галатасарај.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Земјотрес со интензитет од 6 степени по Рихтер ја погоди Канада

Следно

ЛОУЧ, МОРЕТИ, ЏЕЈЛАН, ВЕНДЕРС, КОРЕ-ЕДА, КАУРИСМАКИ, АНДЕРСОН, БЕЛОКИО ВО ТРКАТА ЗА ЗЛАТНА ПАЛМА

Latest from Blog