И денеска времен сообраќаен режим на улицата „ Александар Урдаревски“

1 min read

Поради изведба на градежни активности за асфалтирање на коловозот на улицата „Александар Урдаревски“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата со улица „Боца Иванова“ до населеното место Кучевишка Бара денеска ќе биде воспоставен времен сообраќаен режим.

Како што информира ЈП „Улици и патишта“ – Скопје, времениот режим ќе биде обележан со соодветна сигнализација.

Асфалтирањето се одвиваше вчера, од 8 часот наутро до 14 часот попладне во едната насока, а денеска ќе биде во истиот временски период, на другата спротивна насока.

ЈП „Улици и патишта“ – Скопје  апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Пукање во Скопје: Три лица се повредени

Следно

ИЗРАЕЛ СЕ РАЗГОРУВА, УБИЕНИ ДВЕ МЛАДИ СЕСТРИ: Нетанјаху нареди мобилизација

Latest from Blog