Хрватската полиција уапсила двајца албански државјани со хероин вреден пола милион евра

1 min read

Двајца албански државјани на возраст од 30 и 44 години се уапсени на граничниот премин Карасович на хрватско – црногорската граница, откако во нивниот автомобил биле откриени 11 килограми хероин.

– Со дрогата, чија вредност се проценува на над пола милион евра, албанските државјани влегле во Хрватска од Црна Гора. Крајната дестинација на дрогата бил западно европскиот нарко – пазар, јави албанската агенција Балкан веб.

Според истиот извор, полициските службеници со помош на куче, дрогата пакувана во 20 пакетчиња ја откриле при контрола на втората гранична линија во автомобил со албански регистарски ознаки.

Пред два дена албанските медиуми пренесоа дека италијанската полиција запленила 353 килограми кокаин и уапсила четворица Албанци, кои дрогата ја имале во хотелска соба во регионот на Лигурија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Земјотрес вечерва ја стресе Македонија – еве каде бил епицентарот

Следно

Косово мора да ги исполни обврските и да ја формира Заедницата на српските општини, порача Шоле во Приштина  

Latest from Blog