Хаверц за критиките на Потер: Стотици тренери во Англија мислат дека секој знае подобро од него

1 min read

Играчот од средниот ред на Челзи, Каи Хаверц ги коментираше критиките на тренерот на лондонци Греам Потер.

– Имаме стотици менаџери во Англија кои мислат дека сите знаат подобро од него. Но, тој е многу корисен за сите нас, вклучувајќи ме и мене. Ние го поддржуваме максимално, изјави Хаверц.

Четириесет и седумгодишниот тренер го презеде Челзи во септември минатата година. Оттогаш, „сините“ одиграа 28 натпревари под негово водство, освоија 11 победи, 7 пати ремизираа и 10 пати загубија.

Вчера Челзи ја совлада Борусија Дортмунд во осминафиналето од Лигата на шампионите со 2:0 и се пласира во четвртфиналето.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Советот на ЕУ даде зелено светло за укинување на визниот режим за граѓаните на Косово

Следно

Видео касети, лаги и 6-ти јануари

Latest from Blog