Хакерите објавија над илјада банкарски сметки на албански правни и физички лица

1 min read

Членовите на иранската група „Татковинска правда” продолжуваат со објавување податоци од кибер-нападите на владини институции и банки во Албанија.

Доцна попладнето на нивната страница се објавени банкарските сметки на правни и физички лица.

– На табелата се прикажани името на субјектот, бројот на сметката, моменталната состојба на пари што ја имаат во банката, како и други податоци, јави „Ора њуз“.

Според истиот извор, тоа што паѓа в очи е сметката на владејачката Социјалистичка партија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ОЈО утре ќе информира за случајот за Жан Митрев

Следно

ЕУ: Иранските власти веднаш да престанат со изрекувањето и извршувањето на смртните казни

Latest from Blog