Гвардиола пред градското дерби: Допрва треба да ги анализирам последните натпревари на Јунајтед

1 min read

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола изјави дека има посебен план за натпреварот од 20.коло на Премиер лигата против Манчестер Јунајтед.

– Посакувам сите играчи да поминат на теренот еднакво време против Јунајтед, бидејќи имам неколку идеи, неколку мисли, прилично забавни. Сè уште не сум ги гледал нивните најнови игри. Треба да оцените како играат дома, дали нешто менуваат. Допрва треба да ги анализирам нивните натпревари. Затоа се уште не сум одлучил за составот за натпреварот, изјави Гвардиола за „Дејли мејл.

Манчестер сити ќе се соочи со Манчестер јунајтед в сабота на 14 јануари со почеток во 13:30 часот.

Во моментов тимот на Гвардиола е на 2. место во поредокот во Премиер лигата со 39 бодови. Јунајтед е на 4. место со 35 бодови.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

НОВ ВИД НА КОРОНАВИРУС ВО СРБИЈА – повеќе од 1.000 новозаболени на дневно ниво, министерството за здравство со шокантно тврдење!

Следно

НЕМА ДА СЕ РАСКИНЕ КОЛЕКТИВНИОТ ДОГОВОР ВО КУЛТУРАТА, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА КОСТАДИНОВСКА-СТОЈЧЕВСКА

Latest from Blog