Груби му одговори на Бејта: Му посакувам здравје!

1 min read

Првиот вицепремиер Артан Груби изгледа не го погодија навредите што му ги упати сопартиецот Невзат Бејта, кој во интервју за емисијата 200, во Алсат, Груби го нарече тенеќе.

„Бејта ми е сопартиец. Му посакувам нему и на неговото семејство се најдобро .изјави Груби за весникот ЛАЈМ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Македонските ракометари убедливо поразени и од Аргентина, ќе играат за пласман од 25. до 32. место 

Следно

Бочварски: За 2022 година изградивме два експересни патишта, Штип – Радовиш и Штип – Кочани

Latest from Blog