Грчката претседателка во официјална посета на Србија

1 min read
Претходно

Пукано врз телевизијата „Топ чанел“, убиено лице од обезбедувањето

Следно

Спасовски: Реформите и континуираните обуки во МВР придонесоа за зголемување на интегритетот на полицијата, затворскиот систем треба да јакне

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп