Градоначалникот на Ѓорче Петров со осмомартовска честитка кај пензионерките од општината

1 min read

Градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Стојкоски денеска, на меѓународниот Ден на жената, со цвеќе ги посети дамите од Пензионерскиот дом во Ѓорче Петров каде ја искажа благодарноста за нивниот влог во општеството.

– 8-ми Март е симбол на еднаквоста меѓу половите и јачината на сите жени, мајки, баби, сестри… Жените денес се рамноправни со мажите и еднакво придонесуваат во општеството.Овие возрасни дами своевремено придонеле за добробит на следните генерации, воспитувале и негувале деца и внуци и особено сме им благодарни за тоа, порача тој. 

– Нека е среќен празникот на сите жени. Останете силни и свои – порача првиот човек на општината. ! 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Во железничка несреќа во Египет загина едно, повредени се 16 лица

Следно

Жените во Авганистан се најрепресираните во светот, соопшти мисијата на ОН

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на