Град Скопје ќе го реконструира булеварот АСНОМ

1 min read

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска најави дека ќе се изврши целосна реконструкција на булеварот АСНОМ од крстосницата со булевар Србија до пристапната улица на Куќата на Фудбалот.

– Реконструкцијата на оваа важна сообраќајница под надлежност на Град Скопје е исполнување на уште едно барање на граѓаните и реализација на проектот ветен во програмата За модерно Скопје, кажа Арсовска.

Град Скопје ќе го реконстурира коловозот на улицата на површина од 9750 м2, со нови рабници и тротоари во должина 1.100 метри, а предвидено е и нивелирање на шахти и сливници.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Сириска мрежа за човекови права: Доцнењето на ОН го зголеми бројот на жртви од земјотресот во Сирија

Следно

ЕУ го воведува десеттиот пакет санкции против Русија

Latest from Blog