Град Скопје ги отвора понудите од превозниците: На повидок нормализација на јавниот превоз

1 min read

Вчера во Град Скопје почна отворањето на пријавите од приватните превозници кои пристигнаа на јавниот повик за 16 линии, поделени во три пакети.

Превозниците аплицирале со три новорегистрирани фирми за трите пакети за кои има потреба од дополнителен автобуски превоз, па ќе се изберат тие кои ги исполнуваат условите и критериумите од огласот кој заврши на 21 март.

Град Скопје бараше превозници во три пакети, и тоа во првиот беа опфатени линиите со броеви „23“, „45“, „61“, „63“ и „73“. Вториот пакет беше за превоз на линиите „9“, „11“, „11а“, „12“, „47а“ и „55“. Третиот пакет ги опфаќа линиите „19“, „20“, „22“, „52“ и „54“.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Бајден нареди знамињата да се спуштат на половина копје во чест на жртвите од пукањето во училиштето во Нешвил

Следно

Маскиран маж провалил во зградата каде што живее Шолц, успеал да ѝ избега на полиција

Latest from Blog