Голем пожар во Сплит

1 min read

Триесет пожарникари од Сплит гаснат голем пожар кој избувна во магацин за автомобилски гуми во месноста Дујмовача, информираат пожарникарите и полицијата.

На терен се 30 пожарникари со десет возила од ЈВП Сплит, ДВД Сплит, Солин и Врањиќ, јавија сплитски медиуми.

Засега не е познато што го предизвикало пожарот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Ковачевски ја пофали средбата во Тирана, но не соопшти какви задачи доби на маса од Али Ахмети и Еди Рама“

Следно

„Ракометниот Меси“: Во најтешка група сме, Македонија е на наше ниво!

Latest from Blog