Голем маскенбал по повод Денот на шегата во Ѓорче Петров

1 min read

По повод Денот на шегата Општина Ѓорче Петров организираше голем маскенбал за најмладите жители во реонскиот парк во општината.

Учество земаа сите градинки и основни училишта, кои беа и дел од организацискиот дел на целиот настан. Креирани беа преубави и уникатни маски, а имаше и ликовна секција која ги црташе најубавите маски и за своите творби добија пригодни награди.

-Овој преубав ден го поминав со дечињата кои се најискрените и најдобрите пријатели, кои иако е 1-ви Април не знаат да излажат, туку само да се пошегуваат и насмеат, објави градоначалникот Александар Стојкоски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Путин ги разреши руските амбасадори во Естонија и Латвија

Следно

Трибина „Македонскиот драмски автор на сцената на МНТ“ по повод 78 години од првата премиера во националниот театар

Latest from Blog