Германија: Неколку повредени откако автомобил удри во пешаци во Келн

1 min read

БЕРЛИН (АА) – Неколку лица се повредени откако автомобил налетал на пешаци на паркингот на аеродромот Келн/Бон, објавија локалните медиуми, пренесува Анадолу.

„57-годишниот осомничен е приведен и пренесен во локалната болница, изјави портпаролот на полицијата за новинарите на местото на настанот, додавајќи дека се верува дека осомничениот има психички проблеми.

„Повеќето од повредите се полесни и не се опасни по живот“, јави телевизијата ВДР (WDR).

Двајца полицајци исто така биле полесно повредени бидејќи осомничениот давал отпор при приведување, се вели во веста.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

За Вашингтон станува непријатна моќта на Маск

Следно

Потпишан Договор за збратимување помеѓу скопските општини Чаир и Сарај со малтешката Општина Л-Исла

Latest from Blog