Герасимовски: Со одлична динамика се одвива изградбата на градинката „Пролет“

1 min read

Дечињата од населбите Пролет и Маџир Маало, воспитно образовниот процес ќе го поминуваат во современи услови по светски стандарди, најави градоначалникот на општина Центар, Горан Герасимовски.

Градинката „Пролет“ се протега на 3.276 м2 и ќе има две нивоа, односно девет занимални за згрижување на 150 деца.

Исто така, ќе има лифт, сопствена кујна и трпезарија, како и просторија за доктор.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Жена спасена од под урнатините 107 часа по земјотресите во Туркије

Следно

Ердоган призна дека по разорниот земјотрес помошта не пристигнала со посакуваната брзина

Latest from Blog