Гатузо за Анчелоти: Имавме проблеми, но го почитувам како тренер и како личност

1 min read

Тренерот на Валенсија, Џенаро Гатузо, зборуваше за неговиот однос со тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, пред полуфиналниот натпревар од Суперкупот на Шпанија.

– Имавме лични проблеми за кои не сакам да зборувам. Кога го тренирав Наполи, медиумите велеа дека се е во ред со тимот, но имаше проблеми. Анчелоти знае дека многу го почитувам. Имавме недоразбирања околу работата. Но, зборуваме за еден од најдобрите тренери во светот. Како личност и фудбалски стручњак имам голема почит кон него, изјави Гатузо на прес-конференција.

Анчелоти беше тренер на Наполи во сезоната 2018/19. По отказот, Гатузо се приклучи на клубот од Неапол.

Натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Валенсија ќе се одигра на вечер во Ријад со почеток во 20 часот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кирков: Неспособноста на Спасовски оди до таму што и по 24 часа не можат да го најдат сторителот на грозоморните убиства на кучиња во Струга

Следно

ВЕЛЕС ПО 18 ГОДИНИ ЌЕ ДОБИЕ КИНО, „КИНОВЕРЗУМ“ ОД СВЕТИ НИКОЛЕ ПОБЕДИ НА ЈАВНИОТ ПОВИК

Latest from Blog