Гачевски најави амбициозен Вардар во новата сезона: Одиме по титула!

1 min read

Вардар славеше над Детонит Плачковица со 2-0 и со тоа избори место во Првата македонска лига и во натпреварувачката 2023/2024.

И оваа сезона беше турбулентна за „црвено-црните“, многумина го отпишаа клубот, но истиот воден од навивачката група „Комити“ успеа да пронајде решенија, начин да ги надмине сите пречки и да обезбеди опстанок во најдобрата домашна фудбалска конкуренција.

Со ова беше остварена главната цел со тоа што според капитенот Филип Гачевски веќе во наредната кампања можеме да очекуваме голема промена, далеку поамбициозен Вардар со дури шампионски амбиции.

– Браво момци, целта е остварена!!! Секоја чест Комити!!! Што ветивме – остваривме, наредна сезона одиме по титула! Еден живот – една љубов! Да живее Вардар и Македонија, – порача популарниот Гача.

Извор: kurir.mk

Претходно

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце, Желино

Следно

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Овој знак го очекува тежок период, а овие знаци ќе ја удвојат заработката во следните седум дена

Latest from Blog