ФОТО: Воз излета од шини во Холандија, има повредени

1 min read

Неколку лица се тешко повредени кога воз излета од шини во Холандија рано утринава.

Патничкиот воз излетал од шините откако удри во градежна опрема на шини меѓу Хаг и Лајден во провинцијата Јужна Холандија.

Првиот вагон излетал од шините, вториот се превртел на едната страна, а третиот се запалил.

Во возот патувале околу 50 луѓе.

Засега не е јасно како градежната опрема завршила на шините кај селото Воршотен. Железничкиот сообраќај меѓу Лајден и делови од Хаг е прекинат.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Трамп денеска ќе се појави пред суд во Њујорк

Следно

Жозе Мурињо има шанса да се врати во Челси

Latest from Blog