Фото: Топанско поле доби нов видиковец

1 min read

ЈП „Паркови и зеленило“ соопштија дека бил изграден нов видиковец во населбата Топанско поле.

– Новоподигнатиот видиковец во паркчето во населба Топанско Поле е местото каде отсега посетителите ќе можат повеќе да уживаат, одмараат и да се дружат, велат од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Стоилковски: Ковачевски е слуга на интересите на Али Ахмети

Следно

„Македоника литера“ ги објави „Клучните концепти во кинеската традиционална медицина“ во два тома

Latest from Blog