(ФОТО) Напад на украински дронови предизвика огромен пожар на Крим

1 min read

Опожарен е голем резервоар за гориво во Севасопол, најголемиот град на Крим. Зафатени се околу 1 000 метри квадратни во пристанишниот дел.

Фото: Ројтерс

Првичните информации, според гувернерот на градот кој е под руска контрола, Михаил Развозаев, е дека причината за пожарот е напад на украински беспилотни летала. Засега, нема сознанија за загинати или повредени во инцидентот.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Го знаете ли „бременото дрво“ на Скопска Црна Гора?

Следно

Ердоган: „Имаме сопствен природен гас“

Latest from Blog