Фото: Граѓаните да не ги блокираат паркинзите и улиците со предмети

1 min read

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ во изминатиот период отстранија незаконски поставени предмети на улиците и паркинзите кои го блокирале сообраќајот и паркирањето.

– Ги замолуваме жителите да не ги практикуваат овие активности на блокирање пристап, а во наредниот период ќе се продолжи со засилен инспекциски надзор и отстранувања од надлежните служби, соопштија од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ЕУ го осуди инцидентот во Охрид: Очекуваме властите брзо да го истражат случајот

Следно

БУГАРСКИОТ ВЛАДИН АВИОН ТРГНА ПО ИСТЕПАНИОТ ОХРИЃАНЕЦ Секретарот на „Цар Борис Трети“ ќе се лекува во Софија

Latest from Blog