Фото: Градоначалниците на Гази Баба и Бутел покажаа каде се паднала паричката

1 min read

Бадник го карактеризира традиционалната заедничка вечера на која се собираат сите членови на семејството, а трпезата е полна со посни јадења и се крши лепче со паричка.

Градоначалниците на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски и Општина Бутел, Дарко Костовски објавија каде се паднала паричката во нивниот дом.

– Среќата и бериќетот во нашиот дом оваа година е во помалиот син Матео, напиша Стефковски.

– По целосно фер спроведена постапка, слава на Господ во поголема конкуренција, оваа година паричката се падна кај Тодор, напиша Костовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Мекарти избран за претседател на Претставничкиот дом од 15 обид

Следно

ВИДЕО: Во САД шестгодишно момче тешко ранило наставничка

Latest from Blog