Финалето на македонскиот фудбалски Куп во Струмица

1 min read

Финалето на годинешното издание на Купот на Македонија ќе се одржи во Струмица, соопшти попладнево Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), по завршување на седницата на Управниот одбор.

ФФМ дополнително се очекува да го објави датумот и терминот на финалето во кое ќе играат актуелниот освојувач на трофејот Македонија Ѓорче Петров и Струга.

Струмица во минатото беше домаќин на куп финалињата во 2017 и 2018 година.

Управниот одбор на денешната седница одлучи редовното Генерално собрание на ФФМ да се одржи на 27 мај во Скопје.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во Белгија поднесени над илјада барања за одмрзнување на руски имот

Следно

Владата се согласила на огромни пенали кон „Бехтел и Енка“ ако не се обезбеди поголема работна недела – вели Николоски од ВМРО-ДПМНЕ

Latest from Blog