Фергусон: Тен Хаг е на вистинскиот пат

1 min read

Легендарниот менаџер на Манчестер јунајтед, Алекс Фергусон ја пофали работата на Ерик тен Хаг во клубот од „Олд Трафорд“.

Тен Хаг го освои својот прв трофеј со Јунајтед, победувајќи го Њукасл со 2:0 во финалето од англискиот Лига куп.

-Ерик е на вистинскиот пат. Неговиот избор на засилувања беше навистина добар. Мислам дека ова одигра клучна улога, го цитира Фергусон „Манчестер ивнинг њуз“.

На 24 натпревари во Премиер лигата, Манчестер јунајтед освои 49 бодови и се најде на третото место во поредокот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Судењето за нападот врз Пендиков одложено за 5 април

Следно

ШВЕДСКИОТ РЕЖИСЕР РУБЕН ОСТЛУНД ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО ВО КАН

Latest from Blog