ФА Куп: Гигантите од Манчестер се избегнаа

1 min read

Ждрепката за четвртфиналето на ФА Купот донесе спектакуларна ждрепка за единствениот Македонец во натпреварувањето, македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов.

Чурлинов ќе заигра на „Етихад’“, бидејќи ждрепката го соочи неговиот Барнли со премиерлигашкиот шампион Манчестер Сити. Манчестер Јунајтед доби премиерлигашки противник, но пак ќе игра на „Олд Трафорд“.

Четвртфинале:
Манчестер Сити – Барнли
Манчестер Јунајтед – Фулам 
Брајтон – Гримзби Таун
Шефилд Јунајтед – Блекбурн

.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Продолжува собраниската седница за избор на заменици министри

Следно

На повидок нормализација на јавниот превоз во Скопје

Latest from Blog