Ердоган: Бројот на загинати од силните земјотреси се искачи на 14.014

1 min read
Претходно

БАГЕРИ ЗА ИСКОП НА ЈАГЛЕН ОШТЕТИЈА ДЕЛ ОД ЛОКАЛИТЕТОТ ВЛАХО КАЈ ЖИВОЈНО, НАЈСТАРА НЕОЛИТСКА НАСЕЛБА ВО ЗЕМЈАВА

Следно

Самитот на ЕУ започна со едноминутно молчење за жртвите од земјотресот во Туркије и Сирија

Latest from Blog