Елмас носи водство за Македонија против Малта

1 min read

Фудбалската репрезентација на Македонија поведува со 1-0 против Малта на стартот на квалификациите за Европското првенство кое следната година ќе се игра во Германија.

Откако тешко успевавме да направиме шанса против аутсајдерот, среќа за фановите на „Тодор Проески“ донесе Елиф Елмас со прекрасен погодок во 66. минута.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Од арогантно и разгалено детиште, до вистински лидер: Килијан Мбапе со еден потег покажа зошто е новиот капитен на Франција

Следно

Тик-ток на „стаклени нозе“ по повеќечасовното сослушување на извршниот директор во Претставничкиот дом на САД  

Latest from Blog