Елмас доби нов прекар од навивачите на Наполи

1 min read

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас вчера беше стрелец во дербито во Серија А кое Наполи го доби со 5:1.

Елмас повторно влезе од клупата и одигра одлично во минутите додека беше на теренот.

„Дијамантот“ беше стрелец на петтиот гол за потврда на убедливиот триумф на Наполитанците кои дефаинитивно се главен фаворит за Скудетото сезонава во Италија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ќе се гради градинка кај кулите „Џевахир“ во Аеродром

Следно

Официјален аларм за вакцините и мозочниот удар

Latest from Blog