Елмас: Ако треба ќе бидам и голман, само Наполи да победува

1 min read

Елиф Елмас има причина да биде горд на своето издание против Сампдорија, откако македонскиот репрезентативец одигра одличен меч што го круниса со гол од пенал, за печат на конечната победа од 0-2 на Наполи.

Тренерот Спалети повтоно го ротираше Македонецот, па така Елиф почна во средниот ред, а по излегувањето на Кварасхелија се пресели во напаѓачкото трио.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Седници на две собраниски комисии, утре прва пленарна седница годинава

Следно

Поддржувачите на Болсонаро дивееја со часови, 400 уапсени – се огласи и тој

Latest from Blog