Експлозии во повеќе региони низ Украина, меѓу кои и Киев

1 min read

МОСКВА (АА) – Експлозии се слушнаа рано утрово во неколку региони низ Украина, вклучително и во главниот град Киев, соопштија украинските власти, јавува Анадолу.

Експлозии се слушнаа и во поширокиот регион на Киев, како и во централниот град Кропивницки и во Днипро на исток, како и во централниот регион Черкаси, се наведува во извештаите на локалните воени администрации.

Воената администрација на Киев, исто така, соопшти дека синоќа биле ангажирани системите за противвоздушна одбрана.

Тревоги за воздушни напади се огласиле и во деловите на регионот Запорожје што се под контрола на Украина.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Момчето само се јавило во полиција и пријавило дека пукало, имало список и план, објави српското МВР

Следно

Голема полициска акција во Скопје – Запленети 150 килограми дрога вредна 400.000 евра

Latest from Blog