Еден од убиените во скопската чаршија избегал од судење за убиство во Холандија

1 min read

Неодамна две лица беа убиени во „Шиша бар“ во старата скопска чаршија, а едниот од нив, Енес Исени претходно избегал од судење за убиство во Холандија.

Холандските медиуми објавија дека Исени бил осомничен за убиството на Берген ан Зе, кое се случило пред две години.

Исени бил еден од деветмината осомничени за убиството, по што избегал во Македонија.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Израелските сили ранија шестмина Палестинци во Наблус

Следно

Ескобар од Белград: Договор за нормализација е можен до крајот на годинава, не очекуваме потпис во Охрид

Latest from Blog