Две лица каснати од улични кучиња во Скопје

1 min read

Во текот на вчерашниот ден две лица биле каснати од улични кучиња во Скопје.

Најпрво во 16.15 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, А.Ј.(32) од Скопје пријавила дека нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Потоа во 21.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, М.И.(48) од Скопје пријавил дека на ул.„Пушкинова“ бил каснат од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Се пропуштаат граѓани кои сакаат да оддадат почит на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“

Следно

Отстранет е дефектот на системот на граничните премини, се пропуштаат возила за влез и излез

Latest from Blog