Две лица каснати од кучиња во Скопје

1 min read

Во текот на вчерашниот ден две лица биле каснати од кучиња.

Најпрво во 15.40 часот во Полициската станица Бит Пазар А.С.(24) од Скопје пријавил дека на ул.“376“ бил каснат од куче скитник.

Потоа во 23.50 часот во Полициското одделение Петровец С.Ѓ.(36) од Скопје пријавил дека во скопската населба Илинден неговиот малолетен син бил каснат од куче со сопственик.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ФОТО) „ЕУ да ги прекине преговорите со С Македонија“, побараа демонстранти на протестот во Софија за нападот на охриѓанецот

Следно

Подољак: Размислете побрзо, секое одложување на помошта е смрт на Украинци

Latest from Blog