Две лица ограбиле објект во трговски центар во Аеродром

1 min read

Минатата ноќ бил ограбен објект во трговски центар во Аеродром.

– На 04.03.2023 во 04.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект во трговски центар на подрачје на Аеродром, две лица со закана кон вработените одзеле пари од дневниот промет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Шест европски земји изразија голема загриженост поради ескалацијата помеѓу Израел и Палестина

Следно

Фон дер Лајен: Русија и нејзиното раководство мора да одговараат за злосторствата во Украина

Latest from Blog