Драма во Центар: Двајца колеги се степале на работно место

1 min read

Двајца колеги се степале на работно место на почетокот на март, но случајот дури вчера бил пријавен во полициска станица.

Како што информира МВР, на 27.03.2023 во 15.30 часот во Полициска станица Центар В.К.(50) од с.Волково, скопско, пријавил дека на 01.03.2023 околу 09.00 часот, додека бил на своето работно место во објект на ул. „11 Октомври“, на подрачје на Центар, по претходна расправија, бил физички нападнат од неговиот колега Н.А.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Норвешка не може да постигне со гранати за топови заради Тикток

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Седуммина повредени во верижен судир во Србија

Latest from Blog