Драма на Бит Пазар: Скопјанец нападнат со остар предмет во обложувалница

1 min read

Минатата ноќ биле приведен 26-годишен скопјанец на подрачјето на Бит Пазар.

– На 18.01.2023 во 00.05 часот на подрачјето на Бит Пазар полициски службеници од СВР Скопје го привеле Х.Ј.(26) од Скопје, постапувајќи по пријава според која малку пред тоа, во спортска обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија, тој физички го нападнал Б.А.(30) од Скопје. Според пријавеното, малку подоцна помеѓу двете лица настанала и физичка пресметка, во која Х.Ј. употребил остар предмет, информира МВР.

За настанот е известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Нови детали за ГОЛЕМА ИЗМАМА: Затвореник од хумани луѓе прави жртви – вака ги намамува, а никој не го казнува (ФОТО)

Следно

Лајчак и Ескобар и официјално в петок во Белград и Приштина, во тимот на ЕУ се вклучува и Италија

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на