Драма на Бит Пазар: Нападната скопјанка поради недоразбирање во сообраќајот

1 min read

Синоќа бил нападната 19-годишна скопјанка поради недоразбирање во сообраќајот.

– На 26.02.2023 во 22.15 часот во СВР Скопје, М.К.(19) од Скопје пријавила дека околу 21.45 часот на подрачјето на Бит Пазар, по претходно недоразбирање во сообраќајот, била физички нападната од А.Х.(26) од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Франција: Насилството врз палестинските цивили е неприфатливо

Следно

Во денешниот земјотрес во Турција загина најмалку едно лице, а се урнаа речиси 30 згради

Latest from Blog