Драконска казна за Александар Митровиќ од ФА

1 min read

Фудбалерот на Фулам, Александар Митровиќ доби суспензија од осум натпревари од независната регулаторна комисија поради неговото однесување кон судијата во поразот на Фулам од Манчестер Јунајтед во ФА купот на почетокот на овој месец.

ФА сега ги потврди санкциите, откако Митровиќ веќе отслужи еден натпревар од казната, а ќе ги пропушти и следните седум натпревари на Фулам.

Менаџерот на Фулам Марко Силва доби суспензија од два натпревари и дополнителна казна од 20.000 фунти покрај 20.000 фунти што веќе требаше да ги плати.

Во соопштението на ФА објавено денеска се вели дека Силва признал дека употребил навредливи зборови, гестови и однесување кон судијата на натпреварот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Трамп: Ништо не е направено незаконски

Следно

Млад скопјанец репетирал автоматска пушка во казино откако изгубил на апаратите

Latest from Blog