Дончевски: Ова е срам за Македонија, Вардар нема каде да тренира, а некои си играат по канцеларии

1 min read

Најдобриот стрелец во историјата на Вардар, Андон Дончевски кажа дека не е хумано тоа што му се прави на најтрофејниот македонски клуб, кој во моментов е во Втората лига.

Дончевски во интервју за македонскиот јавен сервис МТВ вели дека некој мора нешто да преземе за да го спаси македонскиот клуб.

-Жално е ова што му се случува на Вардар. Недозволиво е за Македонија, без оглед кој е на власт, со Вардар да се однесува нехумано. Не е само Вардар во прашање, туку и Македонија. Успесите на Вардар во Македонија никој нема да ги стигне уште 100 години. Мора да му се помогне на тимот. Вардар нема каде да тренира, а некои си играат фудбал по канцеларии, вели Дончевски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ДПС ја прифати оставката на Ѓукановиќ, за в.д. претседател на партијата е назначен Данијел Живковиќ

Следно

Лампард по враќањето во Челзи: Јас сум практична личност, одлуката да се вратам беше лесна

Latest from Blog