ДОКОЛКУ СЕ ТРЕСАТ ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ – еве што ќе се случува утре и задутре, не се плашете ниту од звукот!

1 min read

Од Центарот за управување со кризи информираат дека утре и задутре ќе се врши минирање во скопското село Говревска Краста.

„Ве известуваме дека на ден 24.01.2023 год. (вторник) и 25.01.2023 год. (среда) во периодот од 0800 – 1600 часот на површинскиот коп за калцитски мермер „Зелениковец“ – Говрлевска Краста – Скопско, ќе вршиме минирање“, стои во соопштението до јавноста.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кремљ му се заканува на Западот: Ако испратите тенкови, украинскиот народ ќе ја плати цената

Следно

Почнува изградбата на фекална мрежа на улицата „Радушка“ во Ѓорче Петров

Latest from Blog