Дојави за бомби во клиничкиот центар „Ѕвездара“, ВМА и Зоолошката градина во Белград

1 min read

Од Министерството за внатрешни работи велат дека антитерористичките екипи се на терен и се вршат проверки

Дојави за поставени експлозивни направи утринава пристигнале во Клиничкo-болничкиот центар „Ѕвездара“ и во ВМА во Белград, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата за српскиот национален радиодифузен сервис – РТС потврдуваат дека дојава за бомба има и во Зоолошката градина во Белград.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека антитерористичките екипи се на терен и се вршат проверки.

Пред два дена дојави за бомби имаше стигнато во 115 училишта во Белград. По извршените проверки од страна на антитерористичките екипи во сите 115 училишта, било утврдено дека нема експлозивни направи и дека пријавите се лажни.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Погребот на кралицата Елизабета ја чинеше британската Влада 162 милиони фунти

Следно

Националната турнеја на проектот „Простор за разговор“ денеска продолжува во Битола

Latest from Blog