Дојави за бомби во 33 основни училишта во Скопје

1 min read

Во 33 основни училишта во Скопје денеска има дојави за поставени експлозивни направи. 

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки.

– Денеска (07.02.2023) околу 12:30 часот во СВР Скопје е пријавено дека на електронска адреса на 33 основни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна нaправа. Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Српски пратеник на седница за Косово гледал порно – откако го фатија, поднесе оставка

Следно

Ако се прашувате кој има ќар од војната

Latest from Blog