Денеска заврши законската обврска за зимска опрема

1 min read

Од денеска не е задолжително да се носи зимска опрема во возилата.

Законската обврска завршува доколку не биде донесена вонредна мерка за нејзино продолжување што зависи од временските услови.

Според законот за сообраќај на патиштата зимска опрема во возилата е задолжителна во периодот од 15 ноември во претходната година до 15 март во тековната година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Два ловци „Тајфун“ пресретнале руски авион во близина на воздушниот простор на Естонија

Следно

Милевски: Денеска нема аутсајдери, но ние нашиот квалитет ќе го покажеме на терен

Latest from Blog