Дел од паркиралишта на „Градски Паркинг“ слободни за паркирање во петок

1 min read

Од ЈП „Градски Паркинг“ информираат дека за време на велигденските празници, јавните паркиралишта Народен фронт, АМСМ, Дом на печат, ЗОИЛ, Тутунски комбинат и „8 Септември“, ќе бидат слободни за паркирање во петок на 14 април 2023 година, додека Кочо Рацин, Градска Болница, клинички центар „Мајка Тереза“ , Треска и катните гаражи „Беко“ и „26 Јули“, ќе работат со редовно работно време од 00 до 24 часот.

-На 15 април 2023 година (сабота), јавните паркиралишта Народен фронт, АМСМ и Дом на печат, ќе бидат слободни за паркирање. Тутунски комбинат и ЗОИЛ ќе работат со работно време од 07 до 14 часот, додека пак, „8 Септември“, Кочо Рацин, Градска Болница, клинички центар „Мајка Тереза“, Треска и катните гаражи „Беко“ и „26 Јули“, ќе работат со редовно работно време од 00 до 24 часот. Јавните површини наменети за паркирање – Зоните А,Б и Ц, ќе бидат со редовно работно време од 07 до 14 часот , а зона Д од 07 до 23 часот.

Во недела, 16 април 2023 година, јавните паркиралишта Кочо Рацин, Градска Болница, клинички центар „Мајка Тереза“ , Треска и катните гаражи „Беко“ и „26 Јули“, ќе работат со редовно работно време од 00 до 24 часот. Јавните површини наменети за паркирање – Зони А, Б и Ц, нема да работат.

Во понеделник, 17 април 2023 година, јавните паркиралишта Кочо Рацин, Градска Болница, клинички центар „Мајка Тереза“, Треска и катните гаражи „Беко“ и „26 Јули“ ќе работат со редовно работно време од 00 до 24 часот. Јавните површини наменети за паркирање – Зони А, Б и Ц, нема да работат.

Јавната површина наменета за паркирање – Зона А0 Водно, во сабота на 15 април, недела 16 април и понеделник 17 април 2023 година, ќе работи со редовно работно време од 08 до 16 часот, се вели во соопштението на ЈП „Градски Паркинг“.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Милијарда евра одобрени за набавка на муниција за Украина

Следно

Бајден се сретна со претседателот на Ирска, Хигинс, најавено негово обраќање пред Парламентот

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на