Дарко Велковски сега не е фудбалер на Динамо Букурешт

1 min read

Репрезентативецот на Македонија, повеќе не е фудбалер на Динамо Букурешт, потврди романскиот клуб на социјалните мрежи.

Дарко Велковски го напушта клубот во кој ја помина последната полусезона. Засега има неколку заинтересирани екипи, но не е познато каде Велковски ќе ја продолжи кариерата.

Во кариерата претходно Велковски настапуваше за Македонија Ѓорче Петров, Работнички, Вардар, Ал-Етифак и Ријека.

Извор: kurir.mk

Претходно

Сите знаеме како изгледа Филип Живојиновиќ, но погледнете како изгледаат неговите брат и сестра

Следно

Парада на гордоста во Атина

Latest from Blog