Да бидеме хумани и да му помогнеме на Игор Станишев- од денеска има и телефонски броеви за донација

1 min read

Да бидеме хумани и да му помогнеме на Игор Станишев попознат како Егеец од Ѓорче Петров кој во септември минатата година доживеал мозочен удар. Сега му е оневозможено движењето со леите екстремитети.

-За подобро опоравување потребна е интензивна терапија во клиника во Ниш што чини 200 евра на ден, а првичната проценка на медицинскиот тим е дека опоравувањето би траело три месеци.

Со оглед на тоа што Игор е сопственик на мал бизнис кој што е базиран на физичка работа, а во исто време е и единствен вработен самиот не е во можност да ги покрие овие трошоци затоа со рака на срце ве замолуваме за било каква донација што ќе биде од огромно значење, стои во апелот.

Од денеска веќе има и броеви за донација.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Шолц: Германија ќе продолжи внимателно да го разгледува испраќањето оружје во Украина

Следно

Грчкиот суд го прекина судскиот процес против 24 хуманитарни работници обвинети за шпионажа

Latest from Blog